Археологам майбутнього

OLYMPUS DIGITAL CAMERA     Коли на велосипедах ми прогулюємося до лісу, кожен там шукає щось своє.  Дружина — ящірок, черепах та іншу живність, щоб зняти на фото, я — давні кургани й залишки праукраїнських городищ, дочка — крокодилів у лісових калюжах, сина ж цікавлять речі технократичні — зав’язлий по вуха в калюжі «Газик» та купа радіоелектронного сміття в одній із ям.
     Героїчна й сумна доля «Газика», що потерпів катастрофу в лісі, понуро вткнувшись капотом у брудну калюжу, переймала малого, й настільки, що довелося з’їздити на те місце й показати: «На ось, дивися, калюжа висохла й нема тут давно вже ніякого „Газика“, можеш лупу взяти й перевірити!» І що ж малий? Витягнув з рюкзачка лупу й став вивчати колію дороги! Й справді, жодних слідів джипа не виявилося.
     Що ж до сміття, то воно, на жаль, трапляється в лісі — залишається й після пікніків на природі, й вантажівки, буває, злодійкувато зсипають його в канави чи ями. Гарна в нас планета, скажу вам, тільки трохи засрана.
     Однак для малого головне питання екології — це перебрати купу поламаної електроніки й знайти там собі якесь добро. Руки аж сверблять й очі горять.
     Надибав от клавіатуру.
     В піщаному грунті край дороги понавимивало ями, оголивши корені сосен, куди кількома машинами вивезли сміття. В одній із куп виявилися корпуси телевізорів та інший електронний непотріб. Малий там знайшов корпус від клавіатури. Гарною була клавіатура, навороченою, — напевне, комусь служила вірою й правдою кілька років, поки не була викинутою геть. Вважайте, померла. Й лежати їй та скніти в лісовій ямі тисяч так з п’ять років, аж поки не відкопали б її майбутні археологи.
     А так малий відчистив її й відмив, — й тепер радує серце майбутнього інженера. Вважайте, відродилася до нового життя. Реінкарнувалася.
     Та нехай забавляється.
     Може й справді виросте технократом. Удома старі телевізори й системники порозґвинчував, спасу нема. 
     P.S. А натраплять археологи майбутнього на одне з наших сміттєзвалищ, от роботи буде! Уявляєте собі, все сміття закаталогізувати, по пакетиках розкласти й на кожен бірочку причепити!..

      OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Опубліковано у Діти, Сім'я | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Археологам майбутнього

  1. Олег коментує:

    Ти диви 🙂 Мо, якщо пошукати, якого ноутбука знайшли б, або той ... модний нині айпед 🙂

    • Павло Васянович коментує:

      Дешевше буде купити новий :). Колись купив на радіоринку старий ноутбук, то стільки грошей у нього вгатив на ремонт і заміну компонентів, просто кошмар. А купив новий у магазині, так вже два роки користуюся, й гвинтики корпусу, тьху-тьху-тьху, ще не відкручувалися.

Додати коментар