І ще раз про крокодилів

OLYMPUS DIGITAL CAMERA     Під час блукання в лісових хащах і пошуків у калюжах крокодилів виникла здорова думка про те, що на крокодилів, як і на інших звірів, краще дивитися в зоопарку. Тож, не довго думаючи, вирішили туди з’їздити.
     Що сказати?..
     Ми вже не вперше в зоопарку, й найбільше дітям були сподобалися атракціони. Й зараз дочка, як тільки проминули озеро з пеліканами й показалася-завертілася карусіль, заявила, що хоче туди. Я їй сказав, що в зоопарку треба дивитися на звірів, а на атракціони, можливо, зайдемо після левів та крокодилів.
     Дочка зарюмсала й далі довелося її тягти за руку. Особливих емоцій крокодили за склом в неї не викликали. Байдужі були й змії, й волохаті павуки, й ведмеді, що купалися в басейні.
     Довелося йти на атракціони.
     Й уже після того, як закінчилися гроші (обдиралівка, скажу вам, кошмарна :)) можна було продовжити екскурсію по зоопарку.
Крім вищеозначених медведів, запам’яталися пугачі (я й не думав, що вони такі великі), пара вовків, які трусили по периметру своєї території (хоч не в клітці), та левовий прайд. Гарно показала себе левиця, сповнена бажання чогось чи когось перекусити (часом, не вона якось перекусила горло прибиральниці?), а глава сімейства, лев, звівся на лапи й, трусячи гривою й по-королівськи звівши голову, кинувся на когось в атаку. Придивилися: на ворону! То він ворон ганяє!.. Але ж як осанисто, як гордо!.. Цар звірів, що ж удієш...
Брав малу на руки, щоб краще роздивилася слона та левів, та не виглядала вона аж надто захопленою. Більше прийшлися до душі скульптури динозаврів — діти там уже й полазили, й пофотографувалися.
Мої діти люблять тварин і намагаються їх не кривдити. Цікавляться качечками-гусочками й такими іншими індиками. Пам’ятаю, скільки радості було, коли якось під час велосипедної прогулянки побачили на полі під лісом худобу, яку випасав дідусь, — корів, овець, коней... Особливо, коли дали погладити коня по гриві...
Чому ж виявилися такими байдужими до звірів у зоопарку? Мабуть, тому, що тварини там якісь не зовсім справжні. Позбавлені свого природнього середовища, понурі й байдужі в своїх клітках і загонах... — як муляжі.
Я не хотів би, щоб хтось із людей опинився в подібному «зоопарку», який би влаштували на невідомій планеті іншопланетяни.
Але про іншопланетян — окрема тема.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA      OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Опубліковано у Діти, Тварини | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до І ще раз про крокодилів

 1. Олена Васянович коментує:

  Два роки назад, якраз коли ми були останній раз у київському зоопарку, не було слона. Зате бегемот (точніше, бегемотиха) вилізла з води і паслася поруч зі своїм басейном...

  Так і залишилося загадкою, чому голосно волаючу на весь зоопарк рогату тваринку (одну з небагатьох, яку ми там встигли побачити) названо саме «Худоба ватуссі», а не просто «Ватуссі»...

 2. Українець коментує:

  Зоопарки — це жах... Туди з принципу не піду і не водитиму дітей. Тварини бідолахи, ревуть всередині всією дикістю, яку у них відібрали мерзенні люди.

  Але це квіточки порівняно з умовами у наших зоопарках, які, як і все, де ситядь старі пердуни, або новоспечені пердуни-бізьнєсмєни (якщо зоопарк приватний), витискають максимум і економлять на всьому.

  Жах, жах, жах! Коли будете у подібному концлагері, не полініться і гляньте будь-якій тварині увічі...

  Ну а крокодили з дитинства подобаються, особливо алігатори.

Додати коментар