Павук і колорадський жук

павук і колорад 1     Картопляне ботвиння на городі зачахло, й колорадські жуки розбрелися по довколишній території в надії натрапити хоча б на очистки чи якось баклажана. Понуро карабкаються по стіні будинку, де вона разом з прибудовою утворює глухий кут, добираються до стріхи й зриваються донизу, лунко вдаряючись об бетонну доріжку, — якийсь час лежать непорушно, потім починають ворушити лапками, перевертаються на спину й знову повзуть угору по стіні.
     Нема вже сил їх збирати й чавити, — просто споглядаю на титанічні їх зусилля, життєво-вперті й безглузді.
     До одного з жуків на стіні підлетіла оса. Трохи покрутилася біля нього — чи то нападала, чи просто цікавилася. Колорад відмахувався задньою лапкою, зрештою, не втримався й — луп-п! — упав на бетон.
     Іншого жука хапонув павук-хрестовик, який оселився під вікном.

     Птахи й комахи в наших краях колорадського жука переважно не чіпають, гидують. Життєві вороги колорада залишилися на спекотних і неосяжних полях американських прерій. Інсектологи намагалися підселити їх смугастому вдогін, та не прижилися у нас заморські кліщі й уляка інша тля, наша зима для них виявилася надто суворою.
     Й не було на колорадського жука управи, й почували себе смугасті прибульці на нашій землі вільно й життєрадісно. Прилетить якийсь шпак, подивиться на гидотно-червоненьку личинку, відверне клюва й полетить собі... шукати нормальну поживу... — одне тільки, люди діймали хімікатами, але це вже десяте. Колорада травили, а він лише кріпнув.
     Та часи потроху змінюються, руді мурахи прибульцями зацікавилися, й перш за все їх жирними личинками, — пробираються догори по стеблу картоплі, знаходять жуків, жалять і тягнуть до себе в мурашник.
     А тут, бачу, й павук-хрестовик вирішив довідатися, що то за звір такий смугастий і з чим його їдять.
     Хоч і був колорадський жук значно більшим і мав захисну хітинову оболонку, поєдинок тривав недовго. Павук прокусив тому панцир, впорснув отруту — й квит. Колорад і лапками перестав ворушити. У момент його в кокон замотав і потягнув нагору, під віконний карниз. 
     Смачного!..
павук і колорад 2павук і колорад 3

Опубліковано у Тварини | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Павук і колорадський жук

  1. Олег коментує:

    Прямо війна світів)))) Нація на націю, раса на расу 🙂

    • Павло Васянович коментує:

      Колорадський жук, напевне, вважав, що вже завоював наш світ, але, як мовиться, «и на старуху бывает проруха»)).

Додати коментар