Метелики в багнюці

OLYMPUS DIGITAL CAMERA     І чого це метеликів до багнюки тягне?
     Такі наче привабливі, вишукані, тонкі створіння, а вперто несе їх до розбитої колії грунтівки, — зма-махують тендітними крильцями, протидіючи поштовхам вітру, — й просто таки липнуть до багнюки, наче там їм медом намазано.
     Вирахували метеликів, як «кропивниць» та «райдужниць», й ось що надибали про них в інтернеті: зустрічаються в лісах на галявинах (правильно, на галявині лісу й побачили), вздовж лісових доріг (а-абсолютно вірно). Улюблені місця — калюжі, тваринний послід, дерева, з яких витікає сік...
     Легкі жовтенькі, коричневі з жовтим, фіолетові крильця нагадують легкі платтячка, — й такі, здається, вони прозоро-легкі, що варто дмухнути вітрі, як їх змете їх кудись, але ні, — бач, — вперто тримаються на вітрі, пірнають донизу, здіймаються догори, — й уперто спрямовуються до свого багна.
     Завмерло сидять на дорозі, виточуючи хоботками якісь поживні собі речовини з багнюки, а наблизишся, — швидко підхоплюються в повітря, наче соромлячись того, чим займаються.     
     Що з ними вдієш?
     Нехай уже сидять у своєму багні, раз природа в них така, — але порадив би особливо там не засиджуватися.
     Тут неподалік у великих лісових мурашок стежка, — а вони створіння суворі, прагматичні й не сентиментальні. В момент потиранять і потягнуть до себе в мурашник, знесилених і байдужих. 
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

 

Опубліковано у Тварини | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 коментарі до Метелики в багнюці

 1. Олег коментує:

  Десь бачив, що у Львові, здається, є якась виставка екзотичних метеликів, ото цікаво! Взагалі-то, з дружиною плануємо поїздку до Львова на відпустку — треба буде дізнатись.

  • Павло Васянович коментує:

   Це метелики не екзотичні, хоча райдужниця внесена до Червоної книги України. Мабуть, усвідомлювала свою винятковість і не так уже легко дала себе сфотографувати...

 2. Анатолій коментує:

  Свекруха завітала у гості до невістки. Майже з порогу почала прискіпливо оглядати оселю. Провела серветкою по підвіконню і тут же невістці під носа той клаптик паперу тиче. Що, доню, каже з цього приводу народна мудрість, питає знічену невістку? — А народна мудрість з цього приводу каже, мамо, що свиня завжди багнюку знайде,опанувавши себе, відказала з посмішкою невістка. Метелики, звичайно ж не свині, але як переконує нас твоє спостереження, теж багну раді... Ну й на здоров"я!

Додати коментар