Вуж Панкратович

OLYMPUS DIGITAL CAMERA     Вийшов надвечір на вулицю, дивлюся — на доріжці змія. Ну, не так, щоб змія — вуж. Маленький вужик. 
     Однак манери мав характерно зміїні — складувався в кільця, загрозливо здіймав голову й різко кидався вбік. Повзав перед нами, вихиляюючись кільцями, — точно, як грімуча змія біля якогось ранчо в Арізоні. Показував, що по духу й по крові він — змія, а не якийсь там «вужик», якого можна покласти в кишеню й дівчат лякати.
     Один з його, напевне, предків — вуж Панкрат — кілька років тому ледь не довів мене до інфаркту. Я прибирав у кімнаті, відсунув диван, щоб підмести, без задньої думки припідняв килим, — дивлюся, під трубою сіре веретенце. Ну, думаю, котик накакав. Я за віника, а воно голівку підняло та як засичить на мене... Згадаю — мороз по шкірі. Якось тоді його (переважно дружина, я позаду тримався) зловили в банку, віднесли на вулицю й залишили в малині... А через кілька днів знову побачив його в траві на городі. Граційно заповз на валун, голову підняв й засичав на мене. Я тобі, мовляв, покажу «котячі какашки»!
     До речі, залишили в тій же малині, біля якої зараз і виявили цього вужика, — тому, не виключено, гаденя є прямим нащадком того повзучого гада, що мене лякав і якого я назвав тоді «Панкратом». 
     Не знаю, може змій до мене щось має, до дружини ж він поставився прихильно. Дозволив себе на руки взяти й навіть пригрівся там. 
     — Й зовсім він не холодний і слизький, — казала дружина. — Теплий і милий.
     У-гу.
     Знаю я цих змій підколодних. Уже намірився, видно, Панкратович пролізти через душники під підлогу, пробратися в будинок і влаштуватися десь під ліжком на зимівлю. Сподіваюся, одної морозної зимової ночі не заповзе до дружини під ковдру, щоб зігрітися.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Опубліковано у Дружина, Тварини | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

7 коментарів до Вуж Панкратович

 1. Анатолій коментує:

  Мене вже б точно яйцем відмовляли з переляку. Можна сказати, віку доживаю, а живого вужа у руках не тримав. Та й неживого — теж... Дякувати тобі, хоч побачив зблизька...

 2. Павло Васянович коментує:

  До речі, сусідка розказувала, що збирала малину й її вуж укусив. Після того їй три дні було погано. От вам і вужики...

 3. Олена Васянович коментує:

  А, може, вони раз на 12 років саме в Рік Змії не кусаються? Я ж не якийсь там заклинач змій. Просто в цьому році до мене і так всяка живність чіпляється: то коники, то богомоли...

 4. Олег коментує:

  Моя дружина сказала, що цього Панкратовича ні за які гроші б в руки не взяла))) Та і я також страхопуд різних плазунів. Колись робили фото з пітоном (чи що то було) в цирку, то я чуть не ... гм, гм. 🙂

  • Павло Васянович коментує:

   Я його теж би в руки не взяв. У цього Панкратовича були явно замашки удава Каа з Мауглі — в кілька складатися, різко вбік кидатися, поглядом гіпнотизувати. Одне слово, — змія 🙂 .

 5. Віктор Хільчук коментує:

  А я б хотів побачити та потримати таке «чудо»)) В нас вужів немає, тому навіть ніколи не бачив... Двічі змію тільки бачив, і то в цирку =)

 6. оля коментує:

  Доброго дня всім! Сьогодні їздила в Епіцентр і без всяких заморочок йду по супер маркеті а там вужик собі повзе... от було цікаво по спостерігати як працівники носилися з мітлою за тим вужиком... зловили ) посадили в акваріум ... всі бажаючі могли потім подивитися блище на змійку...Насправді маленьке, але противне )

Додати коментар