«Як зацвітає верба навесні»

верба 1     Малий закінчує четвертий клас і чекає на нього Підсумкова державна атестація. У середині травня будуть проведені три контрольні, за результатами яких вирішуватиметься його подальша доля. 
     Дітей залишають після уроків, видають на руки зошити з підготовки до екзаменів (інакше й не назвеш), і вони старанно виконують усі завдання. Сорок контрольних з математики (двадцять завдань по два варіанти), тридцять з української мови (п’ятнадцять по два) й двадцять вісім по читанню.
     Шоста контрольна з української мови, перший варіант. Написати оповідання на тему: «Як зацвітатає верба навесні».
     Як тут йому зарадити?
     Що тільки поїхати до лісу й подивитися на котики на власні очі.
     Узагалі-то дитинство не така вже весела й безтурботна пора, як вважається. На мою думку, це найважчий період у житті людини. Й справа не тільки в тому, що навчальна програма надто складна. Саме в дитинстві кожен має вибороти своє місце, свою «ничку» в цьому світі.
     Пухнасті милі курчатка до смерті закльовують свого братика чи сестричку, яким випало народитися з кривою ніжкою. Козенята гасають по полю й весело бавляться, але варто одному з них захворіти, як вони починають того забивати. Якщо одужає — знову приймуть до свого кола й будуть разом гратися, як ні в чому не бувало.
     Й людським дітям, на жаль, притаманна тваринна схильність затравлювати однолітків, які мають вади чи просто чимось вирізняються. Й перед дитиною  постає нелегке завдання: й відстояти себе, й не стати твариною.
     Та годі про сумне.
     Ходить мій малий по двору й наспівує:
     «Від усмішки хмарний день ясніш,
     Від усмішки засія веселка в небі…
     Поділись усмішкою щедріш,
     І вона не раз повернеться до тебе…»
     З’ясувалося, що пісеньку треба було вивчити напам’ять. Узагалі-то, подумалося, співається вона так: «От улыбки хмурый день светлей. От улыбки в небе радуга завьётся…» — чи «забьётся»? Відома пісенька ще з радянських часів. Російською мовою.
     Хотів йому про те сказати… — та передумав.
     Нехай привчається, що правильно «усмішка». А російську вивче, куди подінеться.
     Не сумуй,  малий! Життя чудове.

 

верба 2верба 3верба 4

 

 

Опубліковано у Діти, Сім'я | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до «Як зацвітає верба навесні»

 1. Олена Васянович коментує:

  «От улыбки хмурый день светлей

  От улыбки в небе радуга проснется

  Поделись улыбкою своей

  И она к тебе не раз еще вернется»... :-)))

 2. Анонім коментує:

  Так, ми теж постійно чахнемо над зошитами з ДПА, ці ж теми обговорює: «Як зацвітає верба на весні» і «Як залишатися людиною в будь-яких ситуаціях»

Додати коментар